بازدید: 746 بازدید

یکی از بهترین  متدهای بازاریابی و تبلیغات برای معرفی و فروش محصولات و خدمات استفاده از بازاریابی پیامکی می باشد

در بازاریابی پیامکی شما به واسطه پیامک تبلیغاتی با مشتریان فعلی خود ارتباط برقرار کرده و در عین حال مشتریان جدیدی نیز به دست می آورید. با پیروی از اصول درست، پیامک تبدیل به یکی از ساده ترین و موثر ترین روش های شما برای ارتباط با مشتریان خواهد شد. به این ترتیب، شما می توانید از طریق پنل پیامکی خود خدمات متنوعی را به مشتریان خود ارائه نمایید

عمده ترین اشتباهاتی که فروشگاه ها ,افراد و سازمان ها در ارسال پیامک تبلیغاتی مرتکب میشوند به قرار زیر است

1 رعایت نکردن فاصله زمانی در ارسال پیامک

اگر تصور می کنید که با ارسال بیشتر پیامک به مخاطب خود نتیجه بهتری کسب می کنید، پس باید بگوییم در اشتباه هستید. البته، مخاطبان نیز باید بدانند که شما آنها را فراموش نکرده اید. اما این وفاداری را فقط یک بار در هفته یا مواقعی که پیشنهادات خاصی دارید به آنها اثبات کنید

2 عدم توضیح نحوه انصراف و خروج

توجه داشته باشیم که همه ممکن است نظرمان عوض شود.اگر به مخاطبان روش انصراف از کمپین ارائه نشود آنها وارد نخواهند شد. و یا در صورتی که نظر آن ها به هر دلیلی عوض شد و نتوانند از دریافت پیامک انصراف دهند، این نارضایتی بیشتر شده و هزینه شما نیز چیزی جز ضرر به همراه نخواهد داشت.

3 شرح دستورالعمل دریافت تخفیف و اعتبار

ارسال پیامک تخفیف و پیشنهادات ویژه. اگر می خواهید در این روش موفق شوید، بهتر است که طریقه استفاده از این تخفیفات را نیز برای مخاطبان خود توضیح دهید. این دستور العمل می تواند به قرار دادن یک اطلاعات تماس ختم شود.

4 قرار ندادن تاریخ و ساعت انقضای مهلت در پیامک

اگر می خواهید پیامک های شما حالت فوری و ضروری داشته باشد، پیشنهاد می کنیم برای پیامک های خود تاریخ انقضا قرار دهید. این کار علاوه بر ویژگی های مثبت دیگر آن باعث می شود پیامک های شما حالت ضروری و فوری به خود بگیرد.

5 ارسال پیامک در زمان نامناسب

مساله مهم در مورد ساعت ارسال پیام این است که همیشه پیامک های خود را در بازه زمانی 10 صبح تا 9 شب ارسال کنید.
همیشه سعی کنید پیامک های خود را در یک ساعت مشخص ارسال کنید. مثلا طوری نباشد که این هفته ساعت 11:30 دقیقه پیامک ارسال کردید و هفته بعد ساعت 18:15 دقیقه اس ام اس ارسال کنید.

6  ارسال پیامک به بازار هدف نامناسب

فرض کنید قصد فروش یک اتومبیل گران قیمت را دارید و پیامکی بدین منظور فرستاده اید اما دریافت کنندگان آن اغلب از قشر فقیر جامعه هستند. پیامک شما حتی اگر حاوی متن جذاب و خلاقانه باشد مناسب افراد گیرنده نیست و نمی توانید از آنها انتظار بازخورد داشته باشید. شما باید بتوانید بازار هدف خود را شناسایی کنید و پیامک خود را بصورت هدفمند فقط به آنها ارسال نمایید.

7 طولانی بودن متن پیامک تبلیغاتی

همیشه توجه باشید که حوصله و صبر افراد مختلف با یکدیگر یکسان نیست. بیشتر افراد تمایل دارند اطلاعات مختصر و مفید بگیرند و شما هم باید سعی کنید که متن پیامک خود را گیرا و کوتاه بنویسید. پیشنهاد می شود حتی اگر در یک صفحه که پیامک خود را می نویسید هنوز تعداد کاراکتری تا پرشدن آن صفحه باقی مانده از درج اطلاعات اضافی و غیرضروری پرهیز نمایید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای